Czym tak naprawdę jest muślinowa ściereczka do twarzy?

Czym tak naprawdę jest muślinowa ściereczka do twarzy?

Najważniejsze informacje

Niektórzy z nas na pewno będą zaskoczeni istnieniem takiego właśnie przedmiotu jak ściereczka muślinowa. Ściereczka ta służy do oczyszczania twarzy z makijażu. Zaraz się okaże, że nie tylko. Jest to akcesorium nie tylko niesamowicie funkcjonalne, ale także bardzo nam wszystkim ułatwia sprawę masażu, peelingu oraz wszelkich zabiegów, które są wykonywane na naszej cerze.

Ściereczka muślinowa służy nam przede wszystkim do oczyszczania mechanicznego porów w dogłębny sposób oraz z pewnością o wiele delikatniejszy od jakichkolwiek peelingów ziarnistych. Można śmiało regulować jej stopień złuszczania poprzez mocniejsze czy też słabsze dociśnięcia do skóry. Pomaga jak najbardziej pozbyć się zaskórników.

Najlepsze jest to, że dla ściereczki znaleźć można szereg zastosować. Może ona na przykład być używana:

  • do demakijaży jako zastępstwo dla kosmetycznych płatków,
  • jako pomoc w wykonywaniu OCM,
  • w roli gąbki czy też jako alternatywa dla peelingów ziarnistych przy oczyszczającym masaży,
  • jako kompres, który podtrzymuje maseczki płynne domowej roboty.

Procedura standardowa użycia ściereczki

Procedura standardowa użycia ściereczki przebiega w ten sposób:

  • na oczyszczoną skórę kładziemy ogrzaną uprzednio w ciepłej wodzie ściereczkę w celu rozszerzania porów,
  • na twarzy czy też opcjonalnie na ściereczce rozprowadzamy olejek, kosmetyk myjący czy też mleczko i ją masujemy ściereczką ruchami kolistymi,
  • zmywamy wszelkie pozostałości kosmetyku ze ściereczki i z twarzy,
  • dokładnie ściereczkę płuczemy, namaczamy w zimnej wodzie i właśnie taki kompres chłodzący nakładamy na twarz.

Musimy powiedzieć sobie jasno, że ściereczka muślinowa ułatwia ścieranie się martwego naskórka z miejsc, które są trudno dostępne. Przykładem takiego miejsce są nasze zagięcia przy nosie.

Po zastosowaniu ściereczki skóra się staje o wiele bardziej sprężysta oraz oczyszczona. Co najważniejsze gładsza. Można ściereczkę muślinową używać nie tylko do samego oczyszczania twarzy, ale także szyi oraz dekoltu. Najlepiej sprawdzają się bawełniane ściereczki.

Gdzie je kupimy? Można je kupić w drogeriach a czasami także w aptekach. Zarówno mowa tutaj o sklepach i aptekach stacjonarnych jak i także sklepach i aptekach internetowych. Wybór należy do nas. Gdy blisko naszego zamieszkania nie mamy drogerii czy też apteki, to prościej na pewno będzie skorzystać z usług punktów internetowych. Możemy wówczas dokonać zakupu bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to spore ułatwienie.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
© 2020 Dobodo · Crumbs Theme by WPCrumbs